Ze světa zvířat ilustrace na papíře, tuš, běloba, pastelka, 25 x 33 cm, pasparta, nerámováno, nesignováno, dílo kladně posouzeno Mgr. Josefem Ladou ml.
Mikuláš, Anděl a Čert akvarel, tužka, kvaš na papíře, 23 x 21 cm, rámováno, pasparta, signováno PD, okolo roku 1940, toto dílo Josefa Lady je v souboru monografie nakladatelství Slovart (editor a spoluautor Mgr. Lev Pavluc...